+420 603 284 723
  gabriela.noskovaaj@gmail.com
"Nápady a čistě osobní postřehy (nejen) pro začínající angličtináře"

Opičí dráha - hra

vděčná aktivita, zejména k oživení výuky, dojdou-li nápady apod. Skládá se ze stanovišť, na kterých děti jednotlivě, nebo ve dvojicích, plní připravený úkol. Bohatě stačí nachystat 4 - 5 stanovišť, záleží samozřejmě na velikosti a uspořádání vaší učebny, času, náladě a podobně. Úkoly mají různý formát, různá zadání, aby to děti co nejvíce bavilo.
Opičí dráhu připravuji tak 1x za dva měsíce. Pro všechny je to příjemná změna a děti při ní nenápadně, a hlavně zábavně přimějete zopakovat probrané učivo. Pochopitelně nejvíce uvítají, pokud jsou úkoly bodované a vítěze čeká na konci odměna.

V souboru najdete 16 úkolů (= stanovišť). Záměrně jsem je nečíslovala, abyste si mohli vybrat, které úkoly se vám zrovna hodí a očíslovali si je sami. Pokud budete volit čtyři stanoviště, získáte  4 originální opičí dráhy.

TIP: Jedno stanoviště (většinou to první) věnuji nějaké „nepapírové“ aktivitě. Nejčastěji je to skládanka, obrázek nebo hádanka (např. kartičky – sestav z těchto kartiček 3 věty; pár obrázků například z pexesa – vyber obrázky, v jejichž názvu se vyskytuje hláska [θ] např. mouth…; mini křížovka apod.).  

Opičí dráha 4.-5. třída
Ke stažení zde
Opičí dráha 6.-8. třída
Ke stažení zde

© www.tipyprolektory.cz 2019 | realizace 3Nicom